10.kolo: FC Moštěnka - Galacticos III 1:4

01.11.2015 20:57

Veledůležité tři body vybojovali Galacticos v Horní Moštěnici v přímé konfrontaci o čelo tabulky. Začátek hosty nezastihl v optimální formě a hned v úvodu mohli jít domácí do vedení, zpoza vápna napřáhl domácí hráč a míč jen těsně minul naši branku. Od té doby se Galacticos dostali do zápasu a začali vystrkovat růžky. Brankovou situaci přinesla až kombinace Zubíka s Benešem, první jmenovaný posunul míč do křídla na Beneše, který mu vrátil přesný centr přímo do běhu před odkrytou klec - 0:1. V další sérii vyložených šancích se k nám štěstí otáčelo zády, a tak se zrodilo nejtěsnější poločasové vedení. V druhé půli na domácí naléhalo jednobrankové manko, ale doslova slepená obrana nenabízela Moštěnce téměř žádnou skulinku. Střelecké pokusy ze střední vzdálenosti navíc kryl Matuška. Hosté hráli kombinační fotbal i před vlastní brankou, což později slavilo konečně úspěch. Po sérii krátkých přihrávek a narážeček postupovali na branku Beneš s Koukalem, kteří si vyměnili míč, a první jmenovaný posílal pocukrovanou přihrávku našemu kapitánovi před odkrytou svatyni domácích, kteří si nakonec míč srazili do brány sami - 0:2. Do zápasu se Moštěnka dostala nenápadnou akcí, kde se bohužel poněkud laxně zachovala obrana a Přikryl váhal delší dobu s odkopem, až se nakonec jeden z domácí dokázal důrazně prosadit. Domácí pak začali hrát mnohem lépe, ale naštěstí jim to dlouho nevydrželo. Galacticos se opět postupným útokem prokombinovali až před domácí branku, a Janda se nádhernou pumelicí z otočky prosadil potřetí. Tím dal definitivní klid na naše kopačky. Ještě v samotném závěru se v situaci 3 na 2 po balonu za obranu zachoval chladnokrevně Koukal, který nezazmatkoval, poslal míč do druhé vlny proti noze na nikým nehlídaného Beneše, a hosté se mohli radovat počtvrté. Samotné utkání zvládlo osm našich aktérů skvěle!