8.kolo: FC Citov - Galacticos III 3:3

18.10.2015 17:26

Galacticos dokázali otočit v Citově nepříznivý vývoj během závěrečné čtvrthodiny a nadále nepoznali hořkost porážky. Opatrný vstup do zápasu obou týmů jen potvrzoval, že na sebe narazily přední týmy tabulky. Citov byl zpočátku lepší, ale postupně se jeho iniciativa vytrácela a hosté začali vystrkovat růžky. V prvním poločase ale diváci gól neviděli. Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu z prvního poločasu, na obou stranách se vyskytly šance, ale v zakončení scházela přesnost. Poprvé udeřili domácí, kteří chladnokrevně zakončili samostatný únik. Neuběhly ani 3 minuty a prohrávali jsme o dva góly, brankář Matuška dobře zasáhl proti střele z rohu hřiště, míč se po zmatku ve vápně dostal do druhé vlny, kde na soupeřova hráče zívala odkrytá klec. Na kopačkách hostů se vytratila aktivita a Citov po zásluze přidal třetí gól. V tuto chvíli šla vidět na hostech rezignace. Do zápasu nás vrátil dlouhý pas Martina Matušky na Jirku Zubíka, který 13 minut před koncel snížil na 3:1. Osm minut před koncem dal našemu týmu naději kapitán Marek Koukal, který si dobře zpracoval pas za obranu a poslal míč k tyči. Bojovnost v závěru zápasu se našemu týmu maximálně osvědčila. Domácí minutu před koncem propadli ve středu hřiště a hosté postupovali 3 na 2, balón se dostal k Honzovi Brázdovi, který si posadil jednoho z domácích obránců, a v zakončení zachoval chladnou hlavu a unesl tíhu okamžiku na 100%. Jeho následná reakce na srovnávající gól nepotřebovala komentář. První porážka v letošní sezóně byla odvrácena za pět minut dvanáct, vzhledem k průběhu zápasu má pro hosty bod cenu zlata.